Nejlepší bezdrátová nabíječka Samsung – TESTY 2022

By Michal Velčovský

Pro vlastníky mobilů značky Samsung jsme vybrali 3 nejlepší bezdrátové nabíječky, s nimiž svůj telefon spolehlivě a bezpečně nabijí. Nejnáročnějším doporučujeme Samsung EP-N5200TW s podporou rychlonabíjení. Podobně kvalitní je také elegantnější Samsung EP-PG950B.

Nejlepší bezdrátové nabíječky Samsung

Pro náročné

onektor podložky: USB-C | LED indikace nabíjení: ano | Maximální výstupní výkon: 20 W | Podpora rychlonabíjení: ano | Cena: od 1 100 Kč

Klady Skvělý výkon

Podpora rychlonabíjení

USB-C konektor

Praktický náklon

Dioda pro indikaci nabití

Zápory Vyšší cena

Bezdrátová nabíječka Samsung EP-N5200TW je ztělesněním výkonu, komfortu a elegance. Maximální výstupní výkon se pohybuje na hranici 20 wattů. Díky podpoře rychlonabíjení doplníte kapacitu baterie vašeho mobilu během chvíle. Podpora nejmodernějšího konektoru USB-C zajistí kompatibilitu a pohodlné užívání.

To stejné platí o konstrukci testované bezdrátové nabíječky Samsung. Její náklon se při používání ukázal jako velmi praktický. Přítomná LED dioda vás navíc vždy informuje o stavu nabíjení. Na chytrý telefon proto nemusíte vůbec sahat. V případě potřeby se zařízení snadno vyjímá a vrací zpět. EP-N5200TW je nejlepší bezdrátová nabíječka roku 2021.

Zlatý střed

Hmotnost: 227 gramů | Rozměry: 117,4 × 28,6 × 117,4 mm | Konektor podložky: USB-C | LED indikace nabíjení: ano | Napětí na vstupu: 9 V | Napětí na výstupu: 9 V | Proud na výstupu: 1 A | Podpora rychlonabíjení: ano | Cena: od 880 Kč

Klady Vysoce elegantní

Rychlonabíjení

Komfortní náklon

Indikační LED dioda

Zápory Vyšší hmotnost

Druhý model zastoupila bezdrátová nabíječka Samsung EP-PG950B, kterou doporučujeme těm největším nedočkavcům. S maximálním výstupem 9 V a podporou rychlonabíjení totiž patří mezi nejrychlejší možnosti bezdrátového dobití vaší baterie v telefonu Samsung.

Také v tomto případě se můžete těšit z vysoce elegantního zpracování, kterému nechybí šmrnc a prémiová kvalita. Proměnlivá podložka ručí za vysokou míru komfortu, kdy není problém si telefon položit vertikálně nebo horizontálně před své oči.

Přední strana stanice využívá barevnou LEDku, jež své okolí viditelně informuje o průběhu nabíjení. Jakmile bude baterie dobita na maximum, zelená barva vás o ukončení procesu viditelně vyspraví. Dle vlastností a pěkného vzhledu se Samsung EP-PG950B hodí jak pro domácí, tak firemní kanceláře.

Levný základ

Hmotnost: 40 g | Rozměry: 228 × 133 × 49,5 mm | Konektor podložky: USB-C | LED indikace nabíjení: ano | Maximální výstupní výkon: 10 W | Podpora rychlonabíjení: ne | Cena: od 740 Kč

Klady Čistička a nabíječka 2 v 1

Možnost sterilizovat i jiné předměty

Lehká a skladná

Příznivá cena

Zápory Pomalejší nabíjení

Důkladně vyčistit telefon a zároveň mu bezdrátově dobít baterii? Ne, to není jedna z sci-fi fantazií Raye Bradburyho, ale skutečně existující chytré zařízení od značky Samsung. Antibakteriální UV čistička z povrchu vašeho mobilu vyžene vše, co si spolu s ním nechcete přinést domů. Zničí až 99 % bakterií a dalších choroboplodných zárodků. Kromě výkonné sterilizace umí dobít skoro jakýkoliv moderní smartphone až do 7“ úhlopříčky.

Čistička a bezdrátová nabíječka 2 v 1 je kompatibilní s nejnovějšími zařízeními iOS a Android, která podporují bezdrátové nabíjení. Sterilizovat v ní můžete i jiné drobné předměty, které jsou častým semeništěm bakterií – například roušky a respirátory, brýle, sluchátka, hodinky nebo chytré náramky. Samotné čištění trvá asi 10 minut. Lampy jsou umístěny nahoře i dole, takže předměty nemusíte průběžně otáčet. Mobil vevnitř můžete nechat déle pro plné nabití.

Pouzdro s magnetickým uzávěrem je vcelku malé a lehké, takže si ho snadno přibalíte i na cesty. Opravdu důmyslné řešení pro vícero našich současných každodenních starostí najednou!

Nejprodávanější nabíječky

Jak vybrat bezdrátovou nabíječku

Jak bezdrátové nabíjení funguje?

Hned na úvod je třeba připsat, že se jedná o technologii starou mnoho desetiletí. Není vyloženě nutné si sáhodlouze vysvětlovat, jak takové bezdrátové nabíjení funguje. Pro obecnou představu jednoduše vystačí informace, že bezdrátové nabíječky fungují na principu elektromagnetické indukce mezi dvěma cívkami (jednu vlastní nabíječka, druhou telefon).

Po připojení stanice do elektrické sítě se začne vytvářet magnetické pole, které naváže na druhou cívku ve vašem mobilním telefonu. Následně dojde k indukci střídavého proudu a baterie se začne nabíjet. A leč to může znít jako velká věda, ve skutečnosti na tom vlastně ani nic není.

Výhody a nevýhody bezdrátového nabíjení

Bezdrátové nabíjení má vlastně pouze jednu jedinou výhodu – a tou je komfort. Všichni moc dobře známe, jak je dennodenní připojování konektoru do telefonu otravné. Člověku se brzy znechutí natolik, že se mu stůj co stůj straní. Většinou nám ale na konci dne stejně nic nezbude a propojení musíme chtě nechtě učinit.

Oproti tomu je bezdrátové nabíjení mnohem jednodušší a řekněme takové „nenásilné“. Na nočním stolku, pracovním stole nebo kdekoliv jinde máte permanentně zapojenou stanici bezdrátové nabíječky, na kterou jednoduše stačí položit telefon a baterie se začne automaticky nabíjet. O nic jiného se nestaráte.

Průběh nabití máte možnost sledovat buď tradičně na telefonu nebo přímo na stanici, zpravidla prostřednictvím indikační LED diody modré a zelené barvy. I na dálku tak zjistíte, zdali je přístroj nabitý či nikoliv. Telefon tedy nemusíte nikam připojovat nebo se otravovat s kabeláží.

Tímto ale veškeré výhody hasnou a nastupuje soupis nevýhod. Mezi nejzásadnější patří délka nabíjení. Bezdrátová technologie je stále dosti pomalá, tudíž jestliže jste zvyklí mít baterii nabitou za hodinu a půl, s tímto systémem počítejte klidně se třemi až čtyřmi hodinami. Není to zkrátka technologie, kterou se vyplatí použít během spěšné snídaně a ranní hygieny.

Na tuto skutečnost je třeba pamatovat a tradiční nabíječku hned nevyhazovat mezi elektronický odpad. Další nevýhodou jsou náklady navíc za pořízení takové dobíjecí stanice. Některé stojí třeba směšnou pětistovku, ovšem ty modernější a rychlejší i hrubě přes tisíc korun.

Pro koho je vhodné?

Na tuto otázku si musí spíše každý odpovědět sám. Použití bezdrátové nabíječky je asi nejideálnější na nočním stolku, kdy před ulehnutím telefon položíte na dobíjecí plochu a ráno máte nabito do sta procent.

Skvěle se dá použít do kanceláří a pracoven, kde člověk sedí za počítačem. Telefon má neustále po ruce a přitom se nemusí obávat, že náhle odejde z kanceláře a telefon zahlásí vybitou baterii. To v případě bezdrátového nabíjení prostě nehrozí.

Naopak se asi nehodí třeba pro dělníky na stavbách, kteří potřebují mít svůj přístroj se všemi kontakty neustále v kapse. Těm raději doporučíme pořízení standardní nabíječky, která telefon dobije mnohem rychleji a jednorázově. Na škodu není ani článek Zásady o bateriích mobilních telefonů a správném nabíjení.

Jak vybrat bezdrátovou nabíječku

Před výběrem ideální bezdrátové nabíječky se zaměřte nejen na její vzhled, ale zejména na jednotlivé parametry. Mezi nejdůležitější údaje patří napětí na vstupu, napětí na výstupu a proud na výstupu. Obecně platí, že čím vyšší parametry budou jednotlivé položky mít, tím bude nabíjení rychlejší.

Před konečnou koupí si také dobře prostudujte parametry vašeho přístroje, který musí technologii bezdrátového nabíjení (Qi standard) podporovat.

Mějte také na paměti, že pakliže budete mít váš telefon v nějakém obalu, bezdrátové nabíjení bude sice fungovat, ovšem mnohem pomaleji než při „nahé“ podobě. Záleží tedy na vás, zdali se vám bude chtít obal dennodenně oddělávat.

Může bezdrátové nabíjení poškodit baterii nebo telefon?

Správná odpověď zní ano i ne. Abyste předešli možnému poškození baterie a telefonu, všem jednoznačně doporučujeme koupi originálního příslušenství. Pořízení neoriginálních nabíječek není z hlediska efektivity nabíjení a bezpečnosti nikdy zaručené, tudíž tuto variantu nedoporučujeme.

Nenechte se zlákat menší cenou, která vám ve výsledku může způsobit velké škody nebo přivodit úraz. Raději oželte jedno posezení v kavárně a kupte si kvalitní nabíjecí služku, z níž budete mít radost jak vy, tak váš telefon a baterie.

Odpovíme-li na otázku nabíjecí, v zásadě můžeme konstatovat, že bezdrátové nabíjení je vůči akumulátoru mnohem šetrnější než běžné nabíječky. Ty klasické se totiž snaží baterii co nejrychleji dobít, což není pro její životnost příznivé.

Naopak bezdrátová odnož dodává do baterie permanentní, ale zato menší proud, čímž baterii šetří. Baterka se zkrátka dobíjí pomaleji a tolik se nezahřívá. Na bezdrátové nabíjení tedy můžeme klidně pohlížet jako na nejšetrnější variantu nabíjení chytrých telefonů.

Co když telefon tuto funkci nepodporuje?

V takovém případě máte možnost sáhnout po speciálním krytu nebo samolepce, které absenci technologie bezdrátového nabíjení „nahradí“. My však této variantě nejsme příliš nakloněni a spíše ji nedoporučujeme.

Nabíjení nikdy nebude tak efektivní, a hlavně nemůžete vědět (a nikdo vám to ani nezaručí), jak se s bezdrátovým nabíjením baterie vašeho telefonu vypořádá. Ztratíte také dvouletou záruční lhůtu.

Nejlepší nabíječky podle uživatelských recenzí na Heureka